Zánovní, použitý, repasovaný - Mějte v tom jasno

Nechcete utrácet tisíce za nový telefon? Aneb co vědět před nákupem

Poohlížíte se po novém mobilním telefonu, ale odrazují vás vysoké částky za nové telefony? Nemusíte utrácet tisíce za nákup nového a reprezentativního telefonu. Před nákupem telefonu je důležité vědět, co si kupujete. V dnešním článku si rozkryjeme základní pojmy a vysvětlíme rozdíly, mezi použitým, zánovním a repasovaným telefonem.


Zánovní mobilní telefon


Jedná se o telefon, který byl například vystaven na prodejně, byl vyjmut z originálního obalu. Může se také jednat o takový mobilní telefon, u kterého došlo k poškození obalu. Můžeme také hovořit o mobilním telefonu, který byl vrácen ve 14denní lhůtě. Takový telefon byl například nevhodný dárek, nebo majiteli nevyhovovalo ovládání telefonu.
Pro vás to znamená často mnohem menší cenu než při nákupu nového zboží a strach nemusíte mít ani z toho, že byste přišli o klasickou dvouletou záruku. Zánovní zboží je prakticky skoro stejné jako nové.

Použitý mobilní telefon


Název hovoří jasně, jedná se o telefon, který byl již vybalen, aktivován a používán. Tento mobilní telefon může nést známky opotřebení (drobné škrábance, vrypy atd.). Použitý telefon může být i v téměř bezchybném stavu a známky opotřebení byste jen těžko našli. Použitý telefon může být bez originálního obalu a příslušenství. Zpravidla bývají rozděleny do kategorie - A, B a C, kdy A je téměř jako nový, B má drobné známky používání a C, který má viditelné poškození. Celou nabídku našich použitých telefonů nejdete zde.

Repasovaný mobilní telefon


Repasované telefony jsou použité smartphony, které se po odborném zkontrolování a prověření znovu dají do prodeje za zlomek původní ceny. Repasované telefony vypadají zpravidla jako nové.

V tomto článku jsme shrnuli základní pojmy, které je důležité vědět před koupí telefonu, který není nový. Věříme, že vám článek pomohl si ujasnit, co který pojem znamená. Nyní už víte, že není potřeba investovat vysoké částky do nových telefonů a můžete si pořídit reprezentativní telefon za pakatel.

Článek se týká těchto produktů

Samsung Galaxy A20e černý - použitý (B)

Telefon nese známky běžného opotřebení, jinak v pěkném stavu. Součástí je pouze telefon, bez originální krabičky, bez nabíječky a bez příslušenství. Veškeré příslušenství včetně nabíječky je možné zakoupit našem e-shopu.

Samsung Galaxy Note 10 lite dual SIM aura black  - použitý (B)

Kompletní příslušenství, krabička, nabíječka, nepoužitá sluchátka. Záruka na přístroj do 5.3.2022 Displej ve velmi slušném stavu, odřeniny na zádech, několik známek nárazů na rámečku telefonu, mikroprasklina přes sklo fotoaparátu…

Nokia 2330 classic - použitý (B)

Telefon je zachovalém stavu. Viditelné stopy používání hlavně na rámečku. Telefon je bez krabičky, bez nabíječky a bez příslušenství.Veškeré příslušenství je možné dokoupit na našem e-shopu.

Apple iPhone SE 32GB Space Gray - použitý (B)

Telefon Apple iPhone SE 32GB je ve velmi pěkném stavu.  Telefon je nabízen bez příslušenství. Možno dokoupit novou nabíječku za zvýhodněnou cenu. Displej 4" 1136x640, dvoujádrový procesor, RAM 2 GB, Vnitřní paměť 32 GB,…

Nokia 3110c - použitá (C)

Spolehlivý, snadno použitelný telefon má velká písmena pro snadné psaní i čntení. Fotoaparát 1, 3 MPx a 8x zoomem, MP3 přehrávač, FM rádio, Bluetooth, GPRS, EDGE technologie. Nokia 3110 Classic nabízí povedený klasický design,…

Samsung Galaxy Xcover 4 - použitý (B)

Telefon je v relativně pěkném stavu. Nese známky užívání jako jsou odřeniny na zadním krytu. Součástí je pouze telefon bez krabičky, bez nabíječky a bez příslušenství.   Veškeré příslušenství včetně nabíječky je možné zakoupit na…


Přihlásit se do diskuze | Diskuze (0)

Napište nám


Zatím nejsou žádné názory.